Puzzle 3d to znakomity prezent dla dzieci i dorosłych

Tworzenie rozmaitych konstrukcji przestrzennych z mniejszych elementów jest atrakcyjnym zajęciem. Maluchy budują wieże z klocków, starsze dzieciaki stawiają domki z kart. Hobbyści modelarstwa wykonują miniaturki obiektów lub pojazdów, ale do ich trwałości muszą używać kleju. Nowością w tym zakresie są trójwymiarowe puzzle. Pomysłowo zaprojektowane wykroje fragmentów nie wymagają łączenia ich żadnymi spoiwami. 

Czego mogą maluchów nauczyć puzzle?

W sklepach dostępne są Puzzle 3d, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie! Puzzle 3d – tanio kupisz na portalu bee.pl o poziomach trudności dostosowanych do wieku dziecka. Jest to odzwierciedlone w liczbie elementów i stopniu skomplikowania połączeń. Nawet te najprostsze wspomagają szereg procesów rozwojowych takich jak:

– wyobraźnia przestrzenna,

– myślenie logiczne,

– zdolność do analizy i syntezy,

– spostrzegawczość,

– koordynacja wzrokowo- ruchowa,

– sprawność manualna.

Dziecko uczy się też cierpliwości i wytrwałości w realizowaniu zamierzonego celu. Finalnie uzyskuje trwałe konstrukcje, które mogą posłużyć do zabaw tematycznych. Mogą to być domki, pojazdy lub swojskie albo egzotyczne zwierzaki. Taki walor edukacyjny to cecha trafionego prezentu dla najmłodszych.

Lokomotywa w domu?

Sprawny modelarz może z puzzli 3d wyczarować nawet najbardziej skomplikowane obiekty. Zabytkowe pojazdy szynowe lub kołowe, okręty, samoloty, czy perełki światowej architektury. Prawie wszystkie wersje zestawów dla dorosłych nie wymagają użycia kleju. Zadanie polega na tym, aby każdy element trafił na właściwe miejsce i uzyskał niezawodne połączenie z pozostałymi. To prawdziwe wyzwanie ale warto się tego podjąć. Dzięki ukończonej pracy na regale stanie wieża Eiffla, Katedra Notre Dame albo strzelisty trójmasztowiec. Fani motoryzacji wykorzystają puzzle 3d do stworzenia kolekcji replik zabytkowych samochodów.

Trójwymiarowe puzzle to pomysłowy podarunek dla osób lubiących zajęcia kreatywne. Sprawia im duże zadowolenie, gdy z łączenia poszczególnych elementów powstaje nowa jakość. Zwłaszcza, że wytworem własnych rąk można potem oryginalnie ozdobić wnętrze.